ROZUM A TRNÍ

9. června 2018 v 15:50 | Jan Lukáš |  Pokec u kafíčka
ROZUM A TRNÍ
Srdce na správném místě obnáší jednu věc. Jednu velkou nevýhodu, se kterou budeme, pokud se jím řídíme celý den, celý měsíc, celý rok, snad dokonce i celý život, počítat. A to je, že pokud dáme (jako lidé jeden druhému bychom měli) na vědomí ostatním, kde srdce máme, musíme počítat s faktem, že jsme právě světu sdělili, kam nás má zasáhnout.

Nechápejte mne špatně, sami pro sebe bychom měli mít srdce na správném místě a jednat podle toho, poněvadž mít srdce na místě, kde ho chceme mít, nemusí mít nic společného s přesnou polohou, kde se nachází, ale můžeme ho někomu, nebo něčemu dát. A dát někomu srdce se nedá zpětně vymáhat, a dát srdce něčemu nás může stát mnoho energie.

Vycházení z touhy toho, co chceme je srdce to nejdůležitější a jelikož je neúžeji spjaté s emocionální stránkou naší maličkosti, vždycky nám napoví, kdy a jak a co děláme dobře, jak se při tom cítíme a kdy děláme něco špatně.

Jen musíme rozeznat, což je někdy to nejkomplikovanější, zdali jsme se sladění, zdali jsme, i přes to, jak jsme dojímaví, emocionálně nevyvážení a rozhození, v rovnováze se srdcem, které jsme se rozhodli investovat. Ať už do sebe, když se milujeme a pečujeme o sebe, jak můžeme, nebo snad do našeho mazlíčka, o kterého také pečujeme, nebo snad sousedce, které pomůžeme do schodů, ale pokud jste se tak rozhodli a já věřím, že jste se rozhodli správně a cítíte ten nával pocitů laskající Vám levou část hrudníku… je jisté, že to děláte správně.

Musíte se obrnit proti světu, před kterým jste se, nebo se chystáte, odhalit, ale nikdy se nebojte projevit sami za sebe a pro sebe takoví, jakými chcete být.
ZŮSTAŇTE ŠŤASTNÍ. Děkuji za Váš čas a tpělivost.
Jan LUKÁŠ 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama